Klavyeme Sıvı Döküldü Ne Yapmalıyım?

  • Home
  • -
  • Klavye Degisimi Blog
  • -
  • Klavyeme Sıvı Döküldü Ne Yapmalıyım?
 Klavyeme Sıvı Döküldü Ne Yapmalıyım?

Klavyeme Sıvı Döküldü Ne Yapmalıyım? Cevap: Elektronik cihazlarda sıvı teması sonrasında yapılması gereken ilk işlem cihazın elektrik bağlantısını tamamen kesmektir. Bu, olası kısa devrelerin önüne geçmek için yapılması gereken bir işlemdir. Cihazı ters çevirerek sıvının cihazın daha iç taraflarına ve anakarta doğru ilerlemesini engellemeye çalışmalısınız.

Sıvı teması klavyenin alt kısmına ulaştığında dönüşü olmayan arızaya neden olur. Klavyenizde daha eski bir sıvı teması varsa  ve klavyenizde tuşlar karışıyor ya da basmıyorsa, tamiri için yapılabilecek tek işlem cihazınızın klavyesinin değiştirilmesidir.

Tam donanımlı servisimizde, sıvı temaslı cihazlarınız için birinci kalite işçilik ve orijinal yedek parçalarla bakım ve onarım hizmeti veriyoruz. İletişim sayfalarımızdan bize ulaşabilir ve cihazınız için en sağlıklı hizmeti alabilirsiniz.

Klavyeme Sıvı Döküldü Ne Yapmalıyım?

Laptop klavyelerinde sıvı teması durumu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Sıvı dökülmesi durumunda sadece klavye değil aynı zamanda cihazın anakartı da arızalanabilir. Arızayı olabildiğince azaltmak için öncelikle cihazınızı kapatmalı ve mümkün ise bataryasını çıkartmalısınız. Daha sonrasında ise cihazınızı ters çevirerek dökülen sıvının klavye bölgesinden çıkmasını sağlamalısınız.

Cihazın daha büyük hasarlar almasını engellemek için tam teçhizatlı bir serviste sıvı etkisi giderme işlemi yaptırmalısınız. Cihaz solüsyonla birlikte makine yardımıyla temizlenerek, gelecekte oluşacak korozyon ve buna bağlı kalıcı hasarların önüne geçilecektir.

Klavye Tamiri Ne Kadar Tutar?

Cihazların klavyeleri birbirinden farklı özelliklerde olduğundan dolayı her bir klavyenin ücreti farklılık göstermektedir. Cihazınızın klavyesinin değişim ücretini öğrenmek için bizlere iletişim numaralarımızdan ve WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Klavyeme Sıvı Döküldü Ne Yapmalıyım? sorusunun cevabını detaylı olarak açıklamaya çalıştığımız bu yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz.

 

Laptop Klavye Çalışmıyor

 

Bizi Arayın