MacBook Pro Klavye Değişimi

  • Home
  • -
  • Klavye Degisimi Blog
  • -
  • MacBook Pro Klavye Değişimi

Klavye Değişimi Zor Bir İşlem Midir?

MacBook Pro cihazınızı ısıl işlemle açıyor, arızalı olan eski klavyenizi cihazdan ayırdıktan sonra tamamen orijinal klavye ile değiştiriyor ve cihazınızı yine ısıl işlemle kapatarak ilk günkü gibi sapasağlam olarak sizlere teslim ediyoruz.

MacBook Pro Klavyesi Bozulur mu?

Klavyeler zaman içerisinde çok sayıda sebepten bozulabilmektedir. Bunların başında sıvı teması ve darbeler gelmektedir. Ayrıca bilgisayar başında atıştırma sonucu olarak cihazın içine düşen kırıntılar da zaman içerisinde soruna neden olabilmektedir. Servisimizde MacBook Pro cihazınıza ait bütün bu sorunları klavye değişimi yapılarak gideriyoruz.

Cihazımın Klavyesine Su Döküldü, Ne Yapmalıyım?

Cizhazınıza sıvı teması olursa olabildiğince hızla cihazınızı kapatıp elektrik bağlantısını kesmelisiniz. Cihazı ters çevirerek sıvının klavyeden daha içerilere ulaşmasını ve anakarta değip zarar vermesini engellemelisiniz. Cihazın iyice kuruduğundan emin olmadan tekrar açmamalı, iç parçaların nemli kalma ihtimaline karşın pirinç içerisinde hava almayacak şekilde en az 48 saat beklettikten sonra cihazınızı açmayı deneyebilirsiniz. Cihazınız açılmazsa yine hızlı şekilde bir servise göstererek kalıcı ve daha büyük hasarların ortaya çıkmasını engelleme şansınız bulunmaktadır. Uzun süre nemli halde bekleyen cihazların anakartları ve diğer parçaları onarılamayacak şekilde hasar görebilir.

MacBook Pro Klavye Değişimi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Servisimize gelen tüm Apple cihazların klavye değişim işlemlerini aynı gün içerisinde yapıp teslim ediyoruz. Bize kargo ile gönderilen cihazları ise aynı gün kargoya teslim ediyoruz.

Taktığımız Klavyeler %100 Orjinaldir

Servisimizde Apple orijinal yedek parça kullanmaktayız. Onarımlarımızda kullandığımız Apple yedek parçaları kesinlikle orijinaldir.

Takılan MacBook Pro Klavyesi Garantili midir?

Kullandığımız tüm orjinal Apple yedek parçalarımız gibi orjinal Apple yedek klavyelerimiz de 2 yıl garantilidir. Kullanıcı hataları garanti kapsamı dışındadır.

Klavyem Değiştirilirken Bilgilerim Zarar Görür mü?

Klavye değişimi fiziksel bir işlem olduğundan yazılımsal bir işlem gerçekleştirilmemekte ve verilerinize herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Bilgileriniz güvenle kalmaya devam eder. Fakat eğer cihazınızın gördüğü fiziksel hasar diskinizi de etkilemişse bu noktada fiziksel veri kaybı yaşamanız olasıdır. Bunlardan korunmak için özellikle sıvı teması durumlarında geç kalmadan servise başvurmanız önemlidir.

 

Bizi Arayın